Odzież damska XXL i triki projektantów

Wysmuklająca odzież damska xxl

Dla większości z nas piękny wygląd to smukła sylwetka. Nie wszyscy jednak mają idealną figurę i czasami nadmiar kilogramów sprawia że czujemy się mniej atrakcyjne. Można to jednak zmienić dobierając odpowiednie kroje i wzory tak by odzież damska xxl optycznie wysmuklała sylwetkę. Równocześnie ukrywając jej mankamenty i eksponując wszystkie atuty.

Ukrycie mankamentów, podkreślenie atutów

Krój ubrania jakie włożymy ma duże znaczenie, gdyż osoby puszyste muszą myśleć o tym co powinny ukryć, a co pokazać. Wbrew pozorom jednym z najlepszych strojów dla osób o pełnych kształtach są sukienki. Dobrze skrojone sukienki xxl nie powinny być zbyt obcisłe ani zbyt szeroki. Najlepiej o długości przed kolano. Lekko dopasowane kroje o pionowych lub ukośnych cięciach optycznie wyszczuplają sylwetkę. Drapowania ukryją zbyt obfite kształty, a dekolt „w szpic” wydłuży wizualnie nasza posturę i uwydatni biust. Jeśli zamiast sukienek wolimy spodnie i bluzki wybór powinien paść na tkaniny lekkie, ale nie rozciągliwe. Koszule damskie xxl o długości która zakryje biodra, z lekko dopasowana talią i wydłużonym dekoltem idealnie podkreślą atuty i ukryją wady.

Materiały i kolory

Osobom o obfitych kształtach nie poleca się sztywnych i ciężkich materiałów gdyż jeszcze bardziej obciążają i pogrubiają sylwetkę. Również odzież wykonana z materiałów elastycznych nie jest odpowiednia ponieważ dodatkowo podkreśla zbędne fałdki i niedoskonałości. Eleganckie bluzki xxl powinny być skrojone z materiałów delikatnych i lekkich, aby opływały sylwetkę i dodawały jej zwiewności.
Niemałe znaczenie maja też wzory i kolory. Odzież damska xxl nie powinna być zbyt jaskrawa gdyż wyraziste kolory uwydatniają niedoskonałości. Nie poleca się również noszenia ubrań w duże geometryczne wzory i poziome pasy, które powiększają optycznie i obciążają sylwetkę. Jeśli już wybieramy wzory najlepiej by były to pionowe lub skośne pasy, ewentualnie drobne desenie które nie zdominują swoją formą kroju ubrania.
Ubrania dla osób puszystych wcale nie muszą być brzydkie. Wystarczy odpowiednio dobrać krój, kolor i materiał żeby wysmuklić sylwetkę i zachwycać wyglądem.