dresy damskie

Dresy damskie na co dzień – czy to modowe faux pas?

      Możliwość komentowania Dresy damskie na co dzień – czy to modowe faux pas? została wyłączona

Uniwersalne dresy damskie

Moda zmienia się nieustannie. To, co było jeszcze do niedawna niedopuszczalne, obecnie jest na porządku dziennym. Dobrym przykładem takie podejścia są dresy damskie. Kilkanaście lat temu dresy welurowe damskie wypadało założyć jedynie w czasie uprawnia sportu lub w zaciszu własnego domu. Nie do pomyślenia było, aby tego typu odzież wybierać na wyjścia inne, niż na jogging. Świat się jednak zmienia, a trendy modowe razem z nim.

Dres damski stał się symbolem luźnego, może nawet nieco nonszalanckiego stylu. Taka odzież oferuje duży komfort noszenia, a przy tym prezentuje się dobrze. Nie będzie modowym faux pas założenie dresu w wielu sytuacjach. Oczywiście nie można jednocześnie stwierdzić, że odzież dresowa pasuje zawsze i przy każdej okazji. Wyczucie jest nadal potrzebne, ale nikogo już nie dziwi widok kobiet noszących dresy w centrum handlowym lub w parku.

Umiejętne stylizacje dresów

Dresy damskie z weluru, same w sobie, mogą być jedynie bazą do zbudowania udanej stylizacji. Ten sam model umiejętnie skomponowany z dodatkami, będzie pasował do wielu różnych okazji. Najprościej oczywiście stworzyć stylizację sportową. Wystarczy do dresów wybrać ulubione trampki lub inne obuwie sportowe, a całość uzupełnić o sportowy zegarek. Niemniej jednak dresy welurowe mogą też przybierać bardziej eleganckie formy. Wystarczą szpilki lub mokasyny, by strój stał się nieco bardziej oficjalny. Dobrana do nich torebka dopełni całość. Z kolei na wieczór z przyjaciółmi dobrze sprawdzi się klasyczny płaszcz lub skórzana kurtka oraz delikatna biżuteria. Możliwości jest naprawdę wiele i tylko gust oraz preferencje konkretnej kobiety stanowią ograniczenie.

Manipulować można również kolorem dresów. Aktywności sportowe lubią się z energetycznymi barwami, mogą to być nawet kolory neonowe. W przypadku stylizacji przeznaczonych na bardziej oficjalne okazje, warto jednak zrezygnować z jaskrawych barw i postawić na bardziej stonowane zielenie, granaty czy beże. Przyjacielskie spotkania dają natomiast dużą swobodę w doborze kolorystyki. Komplet dresowy może w pełni odzwierciedlać osobowość noszącej go kobiety.

Komfort na co dzień

Moda i bycie modnym, to istotna kwestia. Nie może jednak przesłaniać wygody i komfortu. Dres damski welurowy nie powinien krępować ruchów ani powodować dyskomfortu u noszącej go kobiety. Istotna przy tym jest jakość, bo słabej klasy materiały nie pozwalają skórze oddychać. Przy tym dresy szybko tracą fason i nie nadają się do użytku. Wszystkie te aspekty warto brać pod uwagę, podejmując decyzję o zakupie.